Town & Country-Domy parterowe: Modele, ceny i doświadczenia 2026
Town & Country Haus buduje domy parterowe jako domy murowane kamień na kamieniu. Ten poradnik listuje modele prowadzone w portalu – proste domy parterowe od około 88 do 112 m² i kątowe domy parterowe od około 125 do 150 m² – z powierzchniami mieszkalnymi i zakresami cen od (Stand 2026), podsumowuje profil marki i pokazuje pasujące domy parterowe innych dostawców – wszystkie ceny tylko jako zakres, bez rankingu.

Krótka odpowiedź: Town-&-Country-Domy parterowe są parterowymi domami murowanymi, które są budowane kamień na kamieniu. W portalu są wymienione proste domy parterowe od około 88 do 112 m² oraz kątowe domy parterowe od około 125 do 150 m², głównie z dachem kopertowym i pod klucz. Nie ma wiążących cen stałych; jako orientację służą zakresy cen od, Stand 2026, w zależności od wyposażenia i regionu.
Town-&-Country-Domy parterowe w skrócie
Town & Country Haus występuje w portalu z hasłem „Hier zieh' ich ein" i buduje według profilu dostawcy w całych Niemczech w technologii murowanej. Ceny domów zarejestrowane w portalu dla całego programu wynoszą około od 195.000 € do 320.000 € przy średniej powierzchni mieszkalnej około 117 m² – dotyczy to wszystkich typów domów. Dla parterowego mieszkania aktualnie osiem modeli domów parterowych jest wymienionych, które sięgają od kompaktowych do przestronnych.
Ogólne wprowadzenie do tematu oferuje Dom prefabrykowany parterowy, uszeregowanie według typu znajduje się pod Dom parterowy jako dom prefabrykowany. Jak generalnie składają się ceny domów parterowych, wyjaśnia artykuł Ceny domów prefabrykowanych parterowych.
Paleta modeli domów parterowych Town & Country
Poniższy przegląd listuje modele domów parterowych zarejestrowane w portalu posortowane według powierzchni mieszkalnej. Ceny od są startowymi cenami z fabryki zarejestrowanymi w portalu, Stand 2026, i wyraźnie nie jest to ranking.
Town-&-Country-Domy parterowe w portalu, posortowane według powierzchni mieszkalnej (bez rankingu). Ceny od z fabryki, Stand 2026.
| Model | Powierzchnia mieszkalna | Pokoje | Forma dachu | Cena od (Stand 2026) |
|---|---|---|---|---|
| Bungalow Kompakt 88 | ca. 88 m² | 2 | Dach kopertowy | ab 206.900 € |
| Bungalow Lichthof 100 | ca. 100 m² | 3 | Dach kopertowy | ab 229.900 € |
| Bungalow Sattel 105 | ca. 105 m² | 3 | Dach dwuspadowy | ab 345.000 € |
| Bungalow Lichtblick 112 | ca. 112 m² | 4 | Dach kopertowy | ab 289.000 € |
| Winkelbungalow Eckform 125 | ca. 125 m² | 4 | Dach kopertowy | ab 284.000 € |
| Bungalow Weitblick 128 | ca. 128 m² | 4 | Dach kopertowy | ab 289.000 € |
| Winkelbungalow Sonnenwinkel 142 | ca. 142 m² | 4 | Dach kopertowy | ab 372.000 € |
| Winkelbungalow Familienwinkel 150 | ca. 150 m² | 5 | Dach kopertowy | ab 356.000 € |
Do stron szczegółowych modeli: Bungalow Kompakt 88, Bungalow Lichthof 100, Bungalow Sattel 105, Bungalow Lichtblick 112, Winkelbungalow Eckform 125, Bungalow Weitblick 128, Winkelbungalow Sonnenwinkel 142 i Winkelbungalow Familienwinkel 150. Powierzchnie mieszkalne i liczba pokoi pochodzą z danych modeli w portalu.
Proste domy parterowe: kompaktowe do średnich
Bungalow Kompakt 88 jest wejściem do parterowego mieszkania: około 88 m², dwa pokoje i jedna łazienka na jednej kondygnacji. Nieco więcej powierzchni oferują Lichthof 100 i Lichtblick 112, które z trzema do czterech pokoi oferują miejsce także małym rodzinom. Bungalow Sattel 105 wyróżnia się swoim płasko nachylonym dachem dwuspadowym spośród programu w większości opartego na dachu kopertowym – alternatywa, jeśli plan zagospodarowania wymaga nachylonej formy dachu. Wszystkie modele są murowane kamień na kamieniu i przekazywane pod klucz.
Kątowe domy parterowe: więcej powierzchni, wyraźne strefy
Kątowe domy parterowe Eckform 125, Sonnenwinkel 142 i Familienwinkel 150 opierają się na załamanym rzucie kondygnacji. Załamanie oddziela część dzienną od sypialnej i tworzy chroniony dziedziniec wewnętrzny lub spokojny taras. Z czterema do pięciu pokoi te domy parterowe nadają się dla rodzin lub dla par, które dodatkowo chcą pomieszczeń do pracy i dla gości na jednej kondygnacji. Także tutaj pozostaje masywne murarstwo z dachem kopertowym.
Dlaczego tylko zakresy zamiast cen stałych?
Cena końcowa domu parterowego zależy od stopnia wykończenia, wyposażenia, regionu, warunków gruntowych i kosztów pobocznych. Dlatego podajemy tylko zakresy cen od, Stand 2026. Wiążąca cena wynika dopiero z indywidualnej oferty producenta.
Profil marki: fakty dotyczące Town & Country
Poniższa tabela podsumowuje kluczowe dane zapisane w portalu. Opisują one całą ofertę marki, nie wyłącznie linię domów parterowych.
Town & Country – dane kluczowe z profilu dostawcy w portalu (Stand 2026).
| Cecha | Dane w portalu |
|---|---|
| Technologia budowy | Dom murowany (kamień na kamieniu) |
| Region | W całych Niemczech |
| Stopień wykończenia domów parterowych | Pod klucz |
| Zakres cen ponad wszystkie typy domów | ca. 195.000–320.000 € |
| Średnia powierzchnia mieszkalna | ca. 117 m² |
| Modele domów parterowych w portalu | 8 (proste & kątowe domy parterowe) |
Pełny profil dostawcy z całym programem domów znajdzie się pod Town & Country w profilu dostawcy. Neutralne uszeregowanie wartości doświadczenia oferuje artykuł Town-und-Country-Doświadczenia.
Sytuacja źródłowa przy raportach z doświadczeń
Pojedyncze raporty z doświadczeń w sieci zazwyczaj nie mogą być zweryfikowane i odnoszą się do bardzo różnych projektów. Nie przyznajemy ocen ani gwiazdek. Wiarygodne są dane domów pokazowych i modeli oraz pisemna umowa o budowę domu.
Zamów katalogi domów parterowych i porównaj oferty
Zamów katalogi domów parterowych i uzyskaj niewiążące oferty, aby odnieść modele i zakresy cen do swojej działki budowlanej.
Te domy parterowe innych dostawców pasują
Kto chce porównać masywne domy parterowe o podobnej wielkości, znajdzie w portalu inne modele innych marek. Porządek jest posortowany według powierzchni mieszkalnej i wyraźnie nie jest rankingiem.
Alternatywne domy parterowe innych marek w podobnej wielkości (bez rankingu). Ceny od z fabryki, Stand 2026.
| Model | Dostawca | Powierzchnia mieszkalna | Cena od (Stand 2026) |
|---|---|---|---|
| Bungalow Gartenzeile 106 | HELMA Eigenheimbau | ca. 106 m² | ab 268.000 € |
| Bungalow Waldkante 108 | Fingerhut Haus | ca. 108 m² | ab 264.000 € |
| Ziegelmassiv-Bungalow 116 | Rötzer Ziegel-Element-Haus | ca. 116 m² | ab 298.000 € |
Do stron szczegółowych: Dom parterowy Gartenzeile 106, Dom parterowy Waldkante 108 i Dom parterowy murowany z cegły 116.
Czy dom parterowy Town-&-Country pasuje do Państwa zamierzenia?
Paleta modeli obejmuje od kompaktowego dwupokojowego domu parterowego do pięciopokojowego domu parterowego narożnego szeroki zakres. Do wyboru pomagają kilka ustrukturyzowanych pytań:
- Czy wystarczy kompaktowy dom parterowy, czy potrzebny jest rzut kondygnacji w kształcie litery L z wyraźnymi strefami?
- Czy masywna budowa murowana cegła na cegle pasuje do Państwa wyobrażeń?
- Czy plan zagospodarowania terenu pozwala na żądaną formę dachu (przeważnie dach wielospadowy, alternatywnie dach dwuspadowy)?
- Ile pokoi potrzebują Państwo na jednej kondygnacji – w tym pokój pracy i pokój gościnny?
- Czy zaplanowali Państwo koszty działki budowlanej i koszty dodatkowe oprócz ceny domu?
Jak składają się czyste koszty budowy domu parterowego, wyjaśnia niezależny od marki poradnik Budowa domu parterowego: koszty. Typy rzutów kondygnacji w przeglądzie pokazuje strona Rzuty kondygnacji domów parterowych.
Dalsze formy domów parterowych i dostawcy w porównaniu: WeberHaus dom parterowy, WOLF Haus dom parterowy, nowoczesny dom parterowy i Dom parterowy w kształcie U.
Brak zwycięzcy testu, brak rankingu
Ta strona neutralnie klasyfikuje modele i ceny. Nie zawiera ocen, gwiazdek ani rankingu. Wszystkie podane ceny są zakresami, Stand 2026, i nie zastępują indywidualnej oferty.
Ile naprawdę kosztuje Państwa wymarzony dom?
Zamów bezpłatnie odpowiednie oferty sprawdzonych producentów i porównaj ceny za metr kwadratowy dla swojego projektu budowlanego.
Porównaj teraz ceny domówWażne pytania krótko wyjaśnione
Najczęstsze pytania o ceny wokół domów parterowych Town & Country – zwięźle odpowiedziane przez redakcję kfw40fertighaus.de (Stand 2026).
Jakie modele domów parterowych oferuje Town & Country?
Ile kosztuje dom parterowy Town-&-Country?
W jakiej technologii buduje Town & Country swoje domy parterowe?
Czym różnią się proste domy parterowe i narożne domy parterowe?
Od kiedy istnieje Town & Country i gdzie jest budowane?
Jakie są doświadczenia z domami parterowymi Town-&-Country?
Jakie domy parterowe innych dostawców są porównywalne z Town & Country?
Powiązane tematy
- Doświadczenia Town & Country 2026: Ceny, budowa, krytyka w przeglądzie
- Domy parterowe Danwood: Modele, ceny & doświadczenia 2026
- Domy parterowe WeberHaus: Modele, ceny & doświadczenia 2026
- Domy parterowe ScanHaus: Modele, ceny & doświadczenia 2026
- Domy parterowe WOLF-HAUS: Modele, ceny & doświadczenia 2026

